Pomoce optyczne dla osób słabowidzących

Oferujemy gamę przyrządów optycznych dla osób z wrodzoną lub nabytą dysfunkcją narządu wzroku (AMD, jaskra, zaćma, uszkodzenie nerwu wzrokowego, dystrofia rogówki, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie barwnikowe i inne). Przeprowadzamy profesjonalną konsultację i dobór odpowiednich optycznych pomocy. Posiadamy umowę na realizację recept. W naszej ofercie znajdują się między innymi: okulary lupowe, okulary lornetkowe, lupy dla słabowidzących, monokulary i filtry.
Lupy

Lupy

Lupy o różnym zakresie powiększenia mogą być: z rączka, podświetlane, stawiane na tekście, podświetlane, kieszonkowe, lupy okularowe, lupy elektroniczne, rido-clipy (niewielkie powiększenie przypinane do okularów), okulary lupowe i lornetkowe.

Okulary lupowe i lornetkowe

Okulary lupowe i lornetkowe

Okulary Lupowe to lupy osadzone w oprawkach okularowych o różnym stopniu powiększenia: zaczynając od 3x (w przeliczeniu ok. 12 dioptrii). Okulary Lornetkowe gotowe lub indywidualnie systemy przybliżające i powiększające.

Monokulary

Monokulary

Systemy teleskopowe z nakładkami do bliży. System galileusza (montowany w oprawkach okularowych) z odpowiednią soczewką okularową jest znakomitym przyrządem do monitora komputerowego, system keplera (zogniskowany miedzy 25 cm a nieskończonością, o różnych powiększeniach i polach widzenia. Może być do ręki lub montowany w oprawie). Stanowi znakomite urządzenie do zwiększenia orientacji przestrzennej.

Filtry

Filtry

W przeciwieństwie do standardowych szkieł barwionych posiadają szczególne właściwości dla osób słabowidzących. W pełnym zakresie zatrzymują szkodliwe dla wzroku promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB) oraz eliminują z widma światło niebieskie i zielone. Usuwają w ten sposób oślepienie, podnoszą kontrast. W znaczny sposób zmniejsza się obciążenie oka, a komfort widzenia wzrasta. Są niezastąpione, kiedy istnieje potrzeba wyjścia z domu. W zależności od schorzenia zaleca się filtr o barwie żółtej, pomarańczowej, czerwonej lub ciemnobrązowej. Polecamy filtry w postaci nakładek z klipsem, filtry w postaci szkieł okularowych z dodatkową korekcją optyczną, okulary z filtrami nakładane na własne okulary korekcyjne. Polecane przez nas asortyment to przede wszystkim produkty firm: Schweizer, Coil, Multilens, Eschenbach i innych.